Logogram strony

Myśliciel A.Rodin

Narodziny gwiazdy

Rozmiar tekstu

Czy w czasach pandemii firmy są skazane na detektywów śledzących pracowników?

Szkolenie on-line 12 września 2020 r.

Jak doniosła Polityka nr 34 z 19 sierpnia 2020 r., zdesperowani szefowie wynajmują detektywów, by śledzić pracowników wykonujących pracę w trybie zdalnym. To z pewnością nie najtańszy sposób, ale może skuteczny? A może wręcz jedyny?

W mojej ocenie sięgnięcie po takie środki jest świadectwem całkowitej bezradności firmy wobec zatrudnionych, którzy firmy nie lubią i nie szanują. A skutki takich działań są natychmiastowe: wzrost niechęci do firmy, pogłębienie braku lojalności i doskonalenie metod ukrywania nieróbstwa.

Czy więc można jakoś rozwiązać ten problem? Można, i nawet dość skutecznie, choć nie jest to łatwe, a także nie zadziała z dnia na dzień. To bardziej praca leśnika niż ogrodnika — efekt nie jest natychmiastowy, ale za to trwały. Sprawdza się też nie tylko przy pracy zdalnej, ale przy pracy w ogóle.

Uczę tego sposobu od ponad dwudziestu lat. Kiedyś wiązał się on z hasłem motywacji godnościowej, dziś częściej mówimy o turkusowej samoorganizacji, ale przesłanie jest znane od stuleci: „ludzie wolni i szczęścili pracują lepiej” albo też „uskrzydleni góry przeniosą”. Utopia? Idealizm? Byłoby tak, gdyby nie rosnąca liczba firm i organizacji — również w Polsce — które potrafiły te maksymy wdrożyć na co dzień. W ciągu ostatnich kilku lat coraz więcej moich słuchaczy i czytelników mówi mi, że już tak organizują swoją pracę i życie.

O tym właśnie chciałbym porozmawiać w czasie spotkania. Złożą się na nie dwa warsztaty komunikacyjne po 45 min i dwa takież wykłady. Oczywiście nie obiecuję, że w tym czasie słuchacze nabiorą pełnej umiejętności organizowania „szczęśliwej pracy”, jednakże z pewnością dowiedzą się, gdzie i jak szukać na to sposobów.

Zapisy i zakup biletów na szkolenie na platformie: https://app.evenea.pl/event/blikle-2020-09-12/ Wystawiamy faktury VAT. Dla zapewnienie efektywności szkolenia, szczególnie w czasie warsztatu, liczba miejsc została ograniczona do 25.

Osoby, które chciałby wziąć udział w moich szkoleniu, ale nie odpowiada im proponowany termin, zapraszam do wypełnienia krótkiej ankiety:

https://docs.google.com/forms/d/14auvENaPW91QDzAyGhMsKdyWANAGbbLCuiOJ1ZSNydY

W przypadku pytań proszę do mnie pisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.