Logogram strony

Myśliciel A.Rodin

Rozmiar tekstu

Najbliższe konwersatoria z TQM

Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Wszystkie konwersatoria odbywają się w goszczącej nas od kwietnia 2017 r.

Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej

ul. Koszykowa 79

róg ul. Krzywickiego

Wstęp wolny

 

 

Osoby, które chciałby otrzymywać zawiadomienia o konwersatoriach do swojej skrzynki mailowej proszone są o napisanie do mnie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Na stronie Zamów biuletyn nowości można też zaprenumerować biuletyn, który będzie obejmował informacje o nowych treściach we wskazanych przez Państwa kategoriach tematycznych.

MOJA KSIĄŻKA

Informuję Państwa, że na stronie Moja książka znajduje się drugie wydanie mojej książki — teraz pod tytułem "Doktryna jakości. Rzecz o turkusowej samoorganizacji" — a także przewodniki po niej dla czytelników, którzy czy to niekoniecznie chcą zgłębiać pełną jej treść, czy też znają już wydanie pierwsze.

Zapraszam również na stronę Moje wystąpienia otwarte, na której znajdują się informacje o moich ogólnie dostępnych wystąpieniach, a także o konferencjach, które polecam.

Terminy najbliższych konwersatoriów:

 

czwartek 27 kwietnia 2017 r. godz. 16:00 - 20:00

Helmut V. Gläser, Diplom Volkswirt

(Niezależny konsultant, trener oraz interimsmanager)

Jak zapewnić wysoki poziom motywacji?


Jednym z najbardziej rozpowszechnionych mitów w przedmiocie zarządzania jest przekonanie, że ludzi można motywować do większego zaangażowania i większej wydajności w pracy przy pomocy nagród i kar, to znaczy premii i jednostkowych wyróżnień

Do wydajności może i można — tak „motywowano” bardzo konsekwentnie w obozach koncentracyjnych, choć i tam z wydajnością bywało różnie. Już tylko z tego powodu nigdy bym się nie podpisał pod takim systemem zarządzania. A argumentów przeciwko takiemu systemowi jest znacznie więcej.

W rzeczywistości systemy premiowania — jeśli w ogóle — motywują krótkotrwale i to głównie do zdobywania premii. Na długotrwałe zaangażowanie nie mają wpływu lub wręcz bardzo skutecznie je niszczą. Ale to nie będzie głównym tematem wykładu. W jego ramach zajmę się odpowiedziami na następujące pytania:

  • Co decyduje o długotrwałym zaangażowaniu ludzi? 
  • Co robić, jeśli nie motywować?
  • Jakie narzędzia, strategie i sprawności komunikatywne potrzebne są dobremu managerowi w codziennej praktyce, żeby zapewnić wysoki długotrwały poziom zaangażowania swoich ludzi?
  • Jak zarządzać ludźmi mimo systemu oceniania i premiowania obowiązującego w firmie?

W mojej teraz ponad 40-letniej praktyce w zarządzaniu udało mi się zdefiniować 11 warunków odpowiedzialnych za zabezpieczenie stałego zaangażowania ludzi. Lista jest otwarta i do dyskusji.

W MAJU SPOTKANIA NIE BĘDZIE, ALE ZA TO W CZERWCU BĘDĄ DWA

Termin 1 czerwca 2017 został odwołany. Nowy postaram się podać wkrótce.

Prof. Marlena Plebańska

Uniwersytet Warszawski / Fundacja EduTank

Open Eyes Education

czyli w jakim kierunku powinny ewoluować szkoły?

Na przestrzeni rozwoju ludzkości możemy zidentyfikować trzy rodzaje instytucji, które w najmniejszym stopniu uległy ewolucji — są to: kościoły, więzienia i szkoły. Wszystkie opar-te o silną hierarchię i podporządkowanie, nie dające przestrzeni na organiczny rozwój, opresyjne i odtwórcze…

Jeśli chcemy zrobić krok w przyszłość i wejść na wyższy poziom rozwoju ludzkiej świadomości i współpracy, powinniśmy przede wszystkim skupić się na wsparciu sektora edukacyjnego w wyjściu poza ten utrzymujący się od stuleci schemat. To właśnie w szkołach najbardziej potrzebny jest postęp. To w szkołach zamknięta jest dzisiaj nasza wspólna przyszłość. To tam znajduje się klucz do zrównoważonego rozwoju, dbania o dobro wspólne, budowania globalnego społeczeństwa opartego o współpracę i empatię.

Pora wymyślić edukację na nowo. Czy wiemy, jakie kompetencje są kluczowe z perspektywy jutra? Tak — wskazuje je m.in. raport “Future Work Skills 2020”. Są to przede wszystkim kompetencje społeczne i technologiczne — tzw. “human touch” — głęboko humanistyczne wykorzystanie technologii dla dobra nas wszystkich i naszej planety. Czy wiemy w jaki sposób przekształcić szkoły, żeby służyły rozwijaniu tych kompetencji? Tak — wiemy — jest wiele przykładów placówek edukacyjnych, które już dziś starają się odpowia-dać na potrzeby jutra, również w Polsce. Zapraszamy do poznania tych najlepszych praktyk.
Ponieważ spotykamy się w wyjątkowy dzień — Dzień Dziecka — wykorzystajmy tę symboliczną datę i zastanówmy się wspólnie, co możemy zrobić, żeby dać naszym dzieciom edukację, której potrzebują!