Osoby, które chciałby otrzymywać zawiadomienia o konwersatoriach do swojej skrzynki mailowej proszone są o napisanie do mnie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Na stronie Zamów biuletyn nowości można też zaprenumerować biuletyn, który będzie obejmował informacje o nowych treściach we wskazanych przez Państwa kategoriach tematycznych.
Informuję Państwa, że na stronie Książka znajduje się drugie wydanie mojej książki — teraz pod tytułem "Doktryna jakości. Wydanie II turkusowe. Rzecz o turkusowej samoorganizacji" — a także przewodniki po niej dla czytelników, którzy czy to niekoniecznie chcą zgłębiać pełną jej treść, czy też znają już wydanie pierwsze.
Od wielu lat rosną oczekiwania wobec biznesu w zakresie odpowiedzialności społecznej. Firmy dziarsko wdrażają CSR-owe praktyki poprawiając swój wizerunek. Liderzy firm odbierają nagrody w konkursach firm etycznych, firm zaangażowanych społecznie, dbających o środowisko. We wrześniu 2019 r. 130 banków podpisuje ONZ-towską deklarację odpowiedzialnej bankowości. W sierpniu 2019 r. 180 liderów firm w USA w ramach Business Roundtable podpisuje deklarację o odejściu od myślenia wyłącznie interesem akcjonariuszy i spojrzeniu na potrzeby społeczeństwa, środowiska naturalnego, pracowników.
Jednocześnie co jakiś czas pojawiają się incydenty pokazujące skrajną nieodpowiedzialność branży finansowej, egoizm i brak solidarności w zakresie wspólnego rozwiązywania problemów. Z jednej strony udajemy, że stajemy się lepsi z drugiej co chwila pokazujemy tego iluzję. Czy biznes rzeczywiście jest świadomy swojej roli na świecie i chce się autentycznie zmieniać, nie myśląc wyłącznie o zyskach, czy też zmiany są pozorne, a najlepiej gdyby ich nie było?
Porozmawiamy o tym gdzie jest prawda a gdzie fałsz. Zastanowimy się, czy pracownicy firm naprawdę chcą pracować w odpowiedzialnych organizacjach, a klienci kupować produkty takich firm? Opowiem też o tym dlaczego za-łożyłem spółdzielnię pracy, w której działa dzisiaj 900 osób i czy warto dzielić się ze współpracownikami własnością.
Co pokazuje nam masowy bunt młodzieży? Na jakie wyzwania i okazje do zmiany wskazuje częsta niezgoda młodych na hierarchię, sztuczne autorytety i słodko pierdzące delikatne zmiany często proponowane przez obecnych liderów? Bez szukania winnych chciałbym opowiedzieć Państwu moją historię poszukiwania edukacji, która działa, i tworzenia przedsiębiorstw społecznych, w których od początku próbowaliśmy praktykować “turkus”.
Streszczenie zostanie podane w terminie późniejszym.