Można inaczej Andrzej Jacek Blikle

                                                                                                                                 

 

 

 

Narodziny gwiazdy

Rozmiar tekstu

Najbliższe konwersatoria z TQM

Konwersatoria TQM są prowadzone od roku 1997. W czasie pandemii spotykaliśmy się on-line, teraz jednak niekiedy powracamy do zawsze gościnnej dla nas

Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej

ul. Koszykowa 79 (róg ul. Krzywickiego)

która prowadzi też cieszące się nieustającą renomą

Studia Podyplomowe

w bardzo wielu atrakcyjnych dziedzinach

Niezależnie od formuły spotkania są ona zawsze transmitowane i rejestrowane na Zoomie (szczegóły poniżej).

Spotykamy sie zawsze o godzinie 16:00 a kończymy spotkanie pomiędzy 18:00 a 20:00. Daty spotkań są podane przy każdej zapowiedzi poniżej.

Dla gości witrualnych zoomowy pokój jest otwarty dla "pogwarek" od 16:00, a o 16:15 zaczyna się właściwy program.

Zapisy na konwersatoria nie są wymagane. Wystarczy się pojawić, aby być, choć w przypadku Zooma liczba miejsc z powodów licencyjnych jest ograniczona do 100 osób. O przyjęciu decyduje kolejność wejść.

Wejście do naszego zoomowego gaju oliwnego przez przeglądarkę (nie trzeba mieć zainstalowanej aplikacji Zoom):

Wejdź na Spotkanie

Wejście dla osób mających zainstalowaną aplikację Zoom (zalecane):

Meeting ID: 875 0004 2621
Passcode: 146285

Wejść na spotkanie można dopiero po jego otwarciu przez prowadzącego, które nastąpi o godz. 16:00 w dniu odbywania się konwersatorium.

Podręcznik słuchacza na platformie Zoom: Czym jest Zoom?

Przed pandemią video ze spotkań w realu przygotowywała społecznie Manufaktura Video, za co wszyscy składamy jej w tym miejscu serdeczne podziękowania. Nagrania można obejrzeć wybierając z bocznego menu właściwe spotkanie. Tamże będzie można znaleźć łącza URL do nagrań z platformy Zoom.

Osoby, które chciałby otrzymywać zawiadomienia o konwersatoriach do swojej skrzynki mailowej proszone są o napisanie do mnie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Na stronie Zamów biuletyn nowości niniejszej witryny można też zaprenumerować biuletyn, który obejmuje informacje o nowych treściach we wskazanych przez Państwa kategoriach tematycznych.

MOJA KSIĄŻKA

Informuję Państwa, że na stronie Książka jest dostępne do bezpłatnego pobrania III wydanie mojej książki — teraz pod tytułem "Doktryna jakości. Wydanie III. Rzecz o turkusowej samoorganizacji" — a także przewodniki po niej dla czytelników, którzy bądź to niekoniecznie chcą zgłębiać całą jej treść, bądź też znają już wydanie pierwsze lub drugie.

Jest też dostępna wersja angielska na stronie Who is my book for?. Na razie jedynie w wersji cyfrowej.

Zapraszam również na stronę Otwarte spotkania w sieci, na której znajdują się informacje o moich ogólnie dostępnych wystąpieniach, a także o konferencjach, które polecam. Informacje o mojej komercyjnej ofercie szkoleniowej na stronie Turkusowa doktryna jakości.

Od roku 2016 większość wykładów na Konwersatorium była rejestrowana na video, a linki do nich znajdują się na końcu stron z relacjami z tych spotkań.

Zapraszam też do obejrzenia moich Wykładów video oraz Wypowiedzi na antenie i w Internecie.

Gorąco zachęcam Państwa do obejrzenia video-wywiadu:

Millionaire Took Pay Cut To Raise Minimum Wage To $70,000 - Did It Work?

Patrick Bet-David has a virtual sit-down with American Internet Entrepreneur Dan Price. In this interview, they talk about his view on capitalism and why he decided to reduce his wage from $1.1 million to $70,000 in order to pay everyone in his company the same wage.

 

NAJBLIŻSZE KONWERSATORIA

W aktualnym roku akademickim 2023/24 utrzymujemy temat przewodni konwersatoriów z zeszłego roku:

Człowiek i społeczność

 

18 stycznia 2024 r. godz. 16:00 - 20:00

Spotkanie w całości (jedynie) on-line. Instrukcja wejścia powyżej.

prof. Robert Kozielski

I-Sukces w czasach paradoksów, niestabilności i postprawdy
 
Wskaźnik dynamiki zmian tzw. „Global Disruption Index”, który uwzględnia zmiany ekonomiczne, społeczne, geopolityczne, klimatyczne czy technologiczne, wzrósł od roku 2017 do 2022 o 200%. Dla porównania ten sam wskaźnik wzrósł w latach 2011 – 2016 o 4%. W efekcie połowa organizacji współcześnie nie jest w stanie przetrwać dłużej niż dekadę, tylko 15% funkcjonuje na rynku dłużej niż 30 lat, a 5% dłużej niż 50 lat, a średni czas życia współczesnych organizacji to ok. 12 lat.

Co decyduje współcześnie o sukcesie w czasach postprawdy, niestabilności i wielu paradoksów. Co sprawia, że organizacje wygrywają w czasach dominacji sztucznej inteligencji, metaverse, blockchain, technologii kwantowych itp. Co łączy organizacje zwinne, uczące się, turkusowe? Na te i inne pytania będziemy próbowali znaleźć odpowiedź podczas spotkania w dniu 18 stycznia 2024 r.