Gdyby znalazła się grupa osób zainteresowanych rozwijaniem projektu, mogę jej zaoferować pomoc merytoryczną w tym obszarze, a także — być może — jakąś pomoc organizacyjną. Mogę się podjąć promotorstwa prac magisterskich i doktorskich oraz przeprowadzenia kursów na różnych poziomach matematycznej szczegółowości w zależności od tego, czy słuchaczami byliby teoretycy zamierzający dalej rozwijać denotacyjny model Lingua, czy też praktycy zainteresowani budowaniem narzędzi wspomagających pracę projektanta języka lub programisty (patrz: Co jest jeszcze do zrobienia)
W dalszej perspektywie można by też myśleć o powołaniu startupu, który oferowałby wdrożenia narzędzi środowiska projektanta języków oraz programistycznego w technologii Lingua oraz opiekę na tymi narzędziami. Analogicznie jak w przypadkach implementacji Linuxa, same narzędzia pozostawałyby bezpłatne, natomiast komercjalizacji podlegałoby wsparcie w ich stosowaniu i aktualizowaniu. Firma mogłaby też oferować produkty IT zbudowane zgodnie z metodologią oferowaną przez środowisko programistyczne dla Lingua.
Osoby zainteresowane porozmawianiem o szczegółach projektu bardzo proszę o kontakt ze mną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Nazwa firmy: Andrzej Blikle Doradca
Nr telefonu: +48 607 456 918
e-adres: andrzej.blikle@moznainaczej.com.pl
NIP 525 12 84 084