Można inaczej Andrzej Jacek Blikle

                                                                                                                                 

 

 

 

Narodziny gwiazdy

Rozmiar tekstu

Bezpłatne materiały szkoleniowe

Osobom, które w czasie pandemicznej izolacji od świata chciałyby postudiować nowoczesne metody organizowania pracy – a w tym i zarządzania firmą, choć nie tylko firmą – proponuję bezpłatny dostęp do materiałów na mojej witrynie:

  • Książka “Doktryna jakości – wydanie III turkusowe” do pobrania na stronie Co się składa na trzecie wydanie.
  • Związane z tą książką moje wykłady i kursy w formule video do zobaczenia na stronie Zapowiedzi.
  • Prezentacje do wszystkich moich szkoleń płatnych dostępne z menu na prawej kolumnie niniejszej strony.
  • Wykłady prowadzone przez różnych ekspertów na tematy organizowania pracy zespołowej, zarządzania i psychologii biznesu w ramach mojego Konwersatorium TQM. To konwersatorium prowadzę nieprzerwanie (z wyjątkiem obecnej przerwy) raz w miesiącu od roku 1997, a niedługo zamierzam wznowić je w formula on-line. Od kilku lat wykłady są rejestrowane na video. Można je znaleźć w bocznym menu na stronie konwersatorium.

Osoby, które w związku z lekturą lub wysłuchaniem ww. materiałów chciałyby zdać mi jakieś szczegółowe pytania, mogą do mnie pisać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. umieszczając w temacie listu hasło: “Turkusowa praca”.

Okres pandemii kiedyś przeminie, a wtedy wszystkie organizacje (a w tym i firmy) będą musiały nadrabiać stracony czas, a może i pomniejszone szanse. Przygotujmy się do tego studiując nowoczesne metody organizowania pracy wykonywanej w poczuciu godności i odpowiedzialności. Bo my ludzie najlepiej pracujemy, gdy mamy poczucie, że to co robimy jest komuś potrzebne, że robimy to dobrze i stale to doskonalimy, że możemy być dumni z tego co robimy i jak robimy. Że możemy być dumni z siebie. Bo ta duma z wartości własnej jest naszą najsilniejszą potrzebą. Warto o tym pamiętać. 

Na koniec nauka z czasów kryzysu rozpoczętego w roku 2008. Gdy w tym czasie firmy amerykańskie zwalniały pracowników, by nie obniżać wynagrodzeń, firmy japońskie obniżały wynagrodzenia, by nie zwalniać. Dodatkowo też zatrudniały zwalnianych amerykańskich fachowców. Budowały lojalność pracowników wobec firmy okazując lojalność firmy wobec pracowników. Wolny czas wykorzystywały na szkolenia. A gdy kryzys się skończył, stały już z rozgrzanymi silnikami na pasach startowych. Tego wszystkim moim słuchaczom i czytelnikom serdecznie życzę.

Wszystkich pobierających bezpłatnie moje materiały chciałbym gorąco poprosić o wsparcia jakąś niewielką kwotą Stowarzyszenia Matematyków i Informatyków oraz Ich Przyjaciół - INTEGRAŁ.

Oni naprawdę bardzo potrzebują pomocy. Szczególnie dziś.

Więcej na stronie

Wesprzyj stowarzyszenie "Integrał"