Można inaczej Andrzej Jacek Blikle

                                                                                                                                 

 

 

 

Narodziny gwiazdy

Rozmiar tekstu

Spotkanie przy użyciu telefonu

W spotkaniu Zoom możemy uczestniczyć nawet gdy nie mamy komputera Są na to dwa sposoby.

Pierwszy to dołączenie do rozmowy przez tradycyjną rozmowę telefoniczną. Jak wspomniano na stronie Udział w spotkaniu typu MEETING zaproszenie na spotkanie w Zoomie zawiera numery telefonów, na które można zadzwonić, by dołączyć do spotkania. Jeśli nie mamy komputera ani internetu, powinniśmy wybrać któryś z tych numerów, a następnie wprowadzić z klawiatury nr spotkania (Meeting ID) oraz hasło (Password). Po zaakceptowaniu nas przez gospodarza zostaniemy dołączeni do rozmowy. Niestety, nie będzie nas widać, będziemy jednak mogli mówić i słuchać innych jak podczas telekonferencji. Trzeba też pamiętać, że poniesiemy koszty rozmowy telefonicznej z wybranym przez nas numerem dostępowym Zooma. Jeżeli będzie to numer amerykański, spotkanie może nas sporo kosztować.

Drugi sposób to instalacja na smartfonie lub tablecie aplikacji Zoom. Są one dostępne zarówno dla użytkowników systemu Android jak i iOS. Jeżeli mamy już aplikację na komputerze, to zalecamy podanie tych samych danych na tablecie lub telefonie. Po zainstalowaniu aplikacji, jeśli będziemy zapraszani poprzez adres — aplikacja uruchomi się automatycznie i dołączy nas do właściwego spotkania.

Aplikacja pozwoli nam uczestniczyć w spotkaniach poprzez internet (sieć Wi-Fi lub komórkową). Będziemy mogli być widoczni i słyszani, podobnie jak osoby korzystające z komputerów. Na ekranie smartfonu znajdziemy te same, najważniejsze ikony, co w aplikacji komputerowej, tj. ikony wyłączenia/włączenia kamery i mikrofonu.

Jak już wiemy, aby uczestniczyć w spotkaniu na platformie Zoom, wystarczy komputer z dostępem do Internetu, lub podobnie wyposażony telefon. Jeżeli jednak rozsmakowaliśmy się w Zoomie, możemy chcieć podnieść komfort naszego uczestnictwa w spotkaniach zaopatrując się w słuchawki z mikrofonem. O tym czytaj na stronie Mikrofon i słuchawki.