Gdy uczestnikom spotkania chcesz pokazać coś, co możesz zobaczyć na swoim ekranie, np. zdjęcie, dokument lub prezentację w PowerPoincie, należy skorzystać z opcji SHARE SCREEN (zielony przycisk na dole ekranu Zoom). Po jego naciśnięciu otwiera się okno ujawniające co w danej chwili możemy udostępnić.
To oczywiście od nas zależy, czym podzielimy się z innymi. Jeśli nie ma tego na ekranie, np. dokumentu lub prezentacji, którą chcemy przedstawić, nie wpadajmy w panikę. Oznacza to tylko, że poszukiwany przez nas materiał nie jest otwarty na naszym komputerze. W takiej sytuacji musimy wyjść z opcji udostępniania ekranu, otworzyć dokument w zwykły sposób, a następnie wrócić do opcji SHARE SCREEN w Zoomie. Dokument znajdzie się wtedy we wspomnianym wcześniej oknie. Wybieramy go myszką i voila!
Z udostępnianym na ekranie dokumentem możemy robić to samo, co z otwartym „normalnie”. Jeśli napiszemy coś w udostępnionym przez SHARE SCREEN dokumencie Worda, uczestnicy spotkania zobaczą wprowadzone przez nas zmiany. Jeśli zmienimy slajd w prezentacji — zobaczą kolejny itp.
To, na co trzeba uważać, to zmienianie aplikacji w trakcie udostępniania ekranu. Dokładniej rzecz ujmując, jeśli zaczęliśmy od prezentacji, a w trakcie jej pokazywania postanawiamy przełączyć się na pokaz zdjęć, to uczestnicy mogą za nami nie podążyć. Nadal będą oglądać slajd, gdy my będziemy zachwycać się zdjęciami. W takiej sytuacji dobrą praktyką zakończenie pokazu prezentacji (udostępnianie ekranu kończy się, gdy naciśniemy guzik na górze oznaczony na czerwono „Stop sharing”) i ponowne udostępnienie kolejnej aplikacji.
Jeśli podczas spotkania chcemy pokazać film z dźwiękiem — a jest to możliwe — powinniśmy postąpić zgodnie z powyższym opisem oraz koniecznie włączyć opcję „Share computer sound”, na dole po lewej stronie. Dzięki temu nasi słuchacze usłyszą wyraźnie ścieżkę dźwiękową. W przeciwnym razie, będą co najwyżej słyszeli to, co „usłyszy” nasz mikrofon.
Drogi Czytelniku! Jeżeli dotarłeś do tego miejsca bez pomijania sugerowanych Ci stron, to możesz uznać, że jesteś już w grupie "starszaków". W tej sytuacji możemy Cię wtajemniczyć w tajniki bardzo pożytecznego narzędzia Zooma, którym jest podział uczestników spotkania na grupy. Aby dowiedzieć się, co Cię czeka ze strony tej opcji czytaj: Praca w podgrupach (Breakout Rooms)
Nazwa firmy: Andrzej Blikle Doradca
Nr telefonu: +48 607 456 918
e-adres: andrzej.blikle@moznainaczej.com.pl
NIP 525 12 84 084