Można inaczej Andrzej Jacek Blikle

                                                                                                                                 

 

 

 

Narodziny gwiazdy

Rozmiar tekstu

Jacek (Jac) Jakubowski, O mojej książce "Sytuacja edukacyjna"; 26 maja 2022

Zapraszam na rozmowę o mojej świeżo wydanej książce p.t. SYTAUCJA EDUKACYJNA. Spotkanie nasze chciałbym podzielić na trzy części.

W pierwszej opowiem o mojej osobistej drodze zawodowej, która właściwie w całości oparta jest na koncepcji sytuacji edukacyjnej . Opowiem – posługując się cytatami z książki – o tym, jak się zanurzyłem w świat kontrkultury, buntu wobec przaśnej pseudo-socjalistycznej  rzeczywistości i skonstruowałem model sytuacji edukacyjnej. Jak go stosowałem do wspierania rozwoju młodych zbuntowanych, potem poszukujących nauczycieli, trenerów i coachów, młodych liderów społeczności, w końcu rolników, firm rodzinnych, ludzi biznesu korporacyjnego.

Pogadam pół godziny, a potem, zgodnie z moim zwyczajem, poproszę o chwilę pracy w parach i wspólna debatę.

Po małej przerwie w drugiej części zajmiemy się bazowym założeniem koncepcji – przygotowaniem osobowościowym osoby chcącej kreować sytuacje edukacyjne. Co to jest sztuka towarzyszenia, rozwijania uważnej obecności, samoświadomości i dojrzałości empatycznej? Jak budować własny, niepowtarzalny styl pracy? Jak wykorzystywać własne mocne strony i przezwyciężać słabe? I znowu pogadamy w parach i podebatujemy na forum.

Ostatnia część, dla tych, którzy wytrwają, będzie pogłębioną analizą czterech filarów sytuacji edukacyjnej.
  • Co to jest poczucie bezpieczeństwa oparte na zakorzenianiu się we własnej godności i przezwyciężaniu nawyków związanych z przemocą edukacyjną?
  • Jak uzyskiwać poczucie sensu oparte wiedzy o tym, jak uczy się mózg? Jak rozwijać aktywność twórczą?
  • Jak budować empatyczna wspólnotę sprzyjającą wspólnemu uczeniu się?
I znowu pogadamy w parach i podebatujemy razem.

Ważnymi dla mnie partnerami będą uczestnicy, którzy przeczytają do tego czasu książkę, która udostępniona jest pod linkiem. Liczę na Wasz osobisty rezonans – pytania, zachwyty, zastrzeżenia, refleksje.
https://sytuacjaedukacyjna.pl/przeczytaj-online/  

Na tej stronie można czytać ją bezpośrednio albo ściągnąć ją ze sklepu za 0 złotych.
Książkę, jak widać, udostępniam bezpłatnie. Osoby, które na to stać i maja do tego przekonanie proszę o wpłatę darowizny na AKCJĘ-EMPATIA (i zostanie poprzez to PATRONEM, lub PATRONKĄ): wpłać