Można inaczej Andrzej Jacek Blikle

                                                                                                                                 

 

 

 

Narodziny gwiazdy

Rozmiar tekstu

Renata Gut, Zarządzanie sobą na Zielonej Ścieżce, dlaczego warto stawiać w życiu na talenty i mocne strony. Czy człowiek jako gatunek jest stworzony do specjalizacji?, 18 marca 2021

 

Wykład był poświęcony ciekawej teorii popartej 30 letnim doświadczeniem praktycznego działania. Zapraszając uczestników do refleksji i dyskusji, starałam się odpowiedzieć na pytania: Czym jest sens życia, gdzie i jak warto go szukać?

Dowiemy się czym jest model „Zarządzania Sobą na Zielonej Ścieżce”? Sprawdzimy, czy rzeczywiście, każdy człowiek jest stworzony do specjalizacji? Dowiemy się też:

  • Jak odkrywać swoje talenty i mocne strony? Czy możemy być najlepsi we wszystkim?
  • Jak określić swoją Zieloną Ścieżkę? Czy każdy ją ma oraz kiedy warto jej szukać?
  • Czym różni się skuteczność od efektywności w Zarządzaniu Sobą?
  • Czy warto znać listę zasobów osobistych? Czemu jej znajomość służy?
  • Co jest niezbędne do kształtowania postawy: nieustannej adaptacji do rzeczywistości?
  • Jak „najlepsze firmy” stosują model „Zielonej Ścieżki” w budowaniu swojej unikalności.
  • Czym jest model „Obserwacji bez osądu”?
  • Jak model „Zielonej Ścieżki” łączy Pokolenia X, Y, Z w biznesie, w edukacji i w rodzinie?

Tematy poruszane na wykładzie zawsze budzą ciekawość, wiele emocji oraz refleksji osobistych. Teraz, w tym szczególnym dla ludzi na Ziemi czasie, zdecydowanie warto szukać odpowiedzi na postawione wyżej pytania. Szczególnie, gdy dar życia, zdrowie oraz umiejętność regeneracji i optymalnego zarządzania energią osobistą, pasją oraz motywacją są w najwyższej cenie.

Renata Gut Przedsiębiorca, trener biznesu i edukacji od 30 lat, konsultantka i coach.  Właścicielka Instytutu Talentów „Flashpoint”, gdzie popularyzuje teorię Instytutu Gallupa i model Clifton StrengthsFinder oraz model STANDOUT Marcusa Buckinghama.  Absolwentka VII Nitki EX MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie jako wykładowca prowadzi autorskie programy: „Zarządzanie sobą” oraz „Odkryj swoje Talenty i mocne strony. Zarządzanie Sobą na Zielonej Ścieżce”. Współtworzyła i prowadzi program: Szkoła Trenerów Biznesu na ALK.

Współautorka książki „Zarządzanie sobą” (wyd. DIFIN, 2008), autorka książki „Cechy osobowe dyrektora szkoły a styl zarządzania” (wyd. CODN, 2009) autorka i wydawca książek: „Zarządzanie sobą na Zielonej Ścieżce. Dyrektor szkoły z pasją” (wyd. Flashpoint, 2015) i „POKOLENIE Y” (wyd. Flashpoint, 2016), którą napisała ze swoją córką Agnieszką Gut.

Prezentacja

Ciekawe linki do obejrzenia

Zapis czatu

Zobacz video cz.1 (przed przerwą)

Zobacz video cz.2 (po przerwie)