Empatia jest częścią naszego wyposażenia biologicznego. Ma swój wymiar emocjonalny, poznawczy, duchowy. Może niszczyć, może tworzyć. Doprowadza do dramatów, ale dzięki niej możesz budować wspólnoty, kochać, a także sensownie pracować.
W każdej organizacji (biznesie, szkole, NGO) jest nierozpoznaną codziennością. Działa bez przerwy, ale ludzie nie widzą jej wpływu, nie doceniają siły. A ona decyduje o klimacie, atmosferze, przebiegu zebrań, a także odgrywa główną rolę w sprzedaży, uczeniu się i wszelkich innych aktywnościach wymagających współpracy.
Na konwersatorium pozajmujemy się pojęciem wprowadzanym w życie przez Grupę TROP – DOJRZAŁOŚCIĄ EMPATYCZNĄ. Pooglądamy ją w pespektywie wiedzy o mózgu, prześledzimy kilka konkretnych projektów, w których główną rolę odgrywała praca nad komunikacją, partnerstwem, międzyludzkim spotkaniem. Opowiemy o empatii w korporacjach, firmach rodzinnych, placówkach oświatowych, środowiskach lokalnych. Zaprosimy także kilka osób, które opowiedzą o wprowadzaniu współpracy opartej na empatii w rzeczywistość organizacji, czy środowiska, a także o koniecznej do tego pracy nad sobą.
Na konwersatorium popracujemy trochę nad zakorzenionymi mocno w naszych głowach stereotypami. „W biznesie nie ma miejsca na empatię!”, „Albo empatia, albo efektywność!”. „Szef musi dobrze przydzielać zadania, ustawiać pracę, a nie odczytywać emocje swoich podwładnych”.
Otóż wieloletnia praktyka, a także najnowsze osiągnięcia naukowe mówią coś dokładnie odwrotnego.
Empatia jest naszym wyposażeniem biologicznym. Jest istotnym, a często decydującym czynnikiem każdej interakcji międzyludzkiej. Istotne jest to, co z nią zrobisz. Można się przez nią zatruć toksycznymi relacjami, można też rozwalić zespół.
Nazwa firmy: Andrzej Blikle Doradca
Nr telefonu: +48 607 456 918
e-adres: andrzej.blikle@moznainaczej.com.pl
NIP 525 12 84 084