Można inaczej Andrzej Jacek Blikle

                                                                                                                                 

 

 

 

Narodziny gwiazdy

Rozmiar tekstu

Yan Gontard, Freedom management, czyli jak skutecznie wykorzystywać wartość wolności i przeprowadzić dzięki temu efektywne zmiany w dużych organizacjach?; 17 mar 2016


Sukcesem każdej firmy powinna być efektywność oferowanych usług i rosnące zaangażowanie jej pracowników. Co jest w tym względzie sekretem sukcesu Sodexo w Polsce? Bez wahania zwiększanie uprawnień pracowników oraz zmiana podejścia „od kontroli do samokontroli” przy jednoczesnym podkreślaniu wolności, ale i odpowiedzialności. Firma od kilkunastu miesięcy jest w procesie zmian, które znacząco wpływają na efektywność organizacji.
Jak to wygląda w praktyce? Czy uwolnienie struktur ma sens i przynosi wymierne efekty w firmie o znaczeniu międzynarodowym? Jakie korzyści może odnieść uwolniona organizacja, a przede wszystkim co dzięki temu zyskują jej pracownicy? Jak wykreować przestrzeń oferującą wolność decyzji i poglądów i kreatywność działań, a jednocześnie zapewniającą efektywność całej organizacji?

W trakcie spotkania dowiemy się więcej i nawiążemy dyskusję o niezwykle ciekawej filozofii zarządzania, jaką jest realizowane z powodzeniem w Sodexo „Freedom Management”.