Nasze Konwersatoria są prowadzone od roku 1997. Początkowo raz w miesiącu w godz. 16:00 - 20:00, ale od początku pandemii Covid — nieco rzadziej. W latach 1997 - 2015 spotykaliśmy się na Placu Trzech Krzyży w ośrodku ORE, a w latach 2015 - 2024 w gościnnych progach Szkoły Businessu Politechniki Warszawskiej.
W tym roku akademickim spotkania będą się odbywać w trybie on-line. Ma to tę zaletę, że wtedy mogą w nim brać udział osoby mieszkające z dala od Warszawy.
Jak zwykle w tym miejscu będę ogłaszał nadchodzące spotkania. kto jednak chciałby otrzymywać powiadomienia do swojej skrzynki mejlowej, może poprosić o to pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Najbliższe spotkanie:
czwartek 30 stycznia 2025
Urszula Pielacka-Chodoła, Małgorzata Nitek: Język jako narzędzie zmiany w ochronie zdrowia
Tradycyjnie, język zarządzania w polskiej ochronie zdrowia opiera się na hierarchiczności, formalizmie i procedurach. Czy z tego miejsca możliwa jest transformacja w kierunku komunikacji, która buduje relacje, wzmacnia zaangażowanie pracowników i zachęca do dzielenia się odpowiedzialnością? W jaki sposób przejść z języka poleceń i kontroli do tego opartego na dialogu, empatii i wspólnym definiowaniu celów? Jakich użyć słów, by rosło zaufanie, autonomia, współpraca? Co pomoże zmniejszyć opór wobec zmiany?
Odpowiedzi na te pytania, wspólnie z uczestnikami konwersatorium, szukać będą: Urszula Pielacka-Chodoła, dyrektorka Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Dęblinie, która od sześciu lat z sukcesem tworzy kulturę organizacyjną opartą na zaufaniu i partnerstwie oraz Małgorzata Nitek, dziennikarka, mentorka i założycielka Fundacji Turkusowa Droga, promującej samoorganizację w polskiej ochronie zdrowia.
Zoomowy pokój będzie otwarty dla "pogwarek" od 16:00, a o 16:15 zaczyna się właściwy program. Spotkanie będzie rejestrowane, aby nieobecni mieli szansę je obejrzeć w dogodnym dla nich czasie. Zakończenie spotkania jest w zasadzie planowane na godz. 18:00, ale jeżeli dyskusja się przeciągnie, to przecież nikt nas z naszego zoomowego pokoju nie wyrzuci.
Zapisy na konwersatoria nie są wymagane. Wystarczy się pojawić, aby być, choć w przypadku Zooma liczba miejsc z powodów licencyjnych jest ograniczona do 100 osób. O przyjęciu decyduje kolejność wejść.
Wejście do naszego zoomowego gaju oliwnego przez przeglądarkę (nie trzeba mieć zainstalowanej aplikacji Zoom) przez kliknięcie w poniższy skrypt:
Wejście dla osób mających zainstalowaną aplikację Zoom (zalecane):
Meeting ID: 875 0004 2621
Passcode: 146285
Podręcznik słuchacza na platformie Zoom: Czym jest Zoom?
Przed pandemią video ze spotkań w realu przygotowywała społecznie Manufaktura Video, za co wszyscy składamy jej w tym miejscu serdeczne podziękowania. Nagrania można obejrzeć wybierając z bocznego menu właściwe spotkanie. Tamże będzie można znaleźć łącza URL do nagrań z platformy Zoom.
Na stronie Zamów biuletyn nowości niniejszej witryny można też zaprenumerować biuletyn, który obejmuje informacje o nowych treściach we wskazanych przez Państwa kategoriach tematycznych.
Informuję Państwa, że na stronie Książka jest dostępne do bezpłatnego pobrania III wydanie mojej książki — teraz pod tytułem "Doktryna jakości. Wydanie III. Rzecz o turkusowej samoorganizacji" — a także przewodniki po niej dla czytelników, którzy niekoniecznie chcą zgłębiać całą jej treść, bądź też znają już wydanie pierwsze lub drugie.
Jest też dostępna wersja angielska na stronie Who is my book for?. Na razie jedynie w wersji cyfrowej.
Zapraszam również na stronę Otwarte spotkania w sieci, na której znajdują się informacje o moich ogólnie dostępnych wystąpieniach, a także o konferencjach, które polecam. Informacje o mojej komercyjnej ofercie szkoleniowej na stronie Turkusowa doktryna jakości.
Od roku 2016 większość wykładów na Konwersatorium była rejestrowana na video, a linki do nich znajdują się na końcu stron z relacjami z tych spotkań.
Zapraszam też do obejrzenia moich Wykładów video oraz Wypowiedzi na antenie i w Internecie.
Gorąco zachęcam Państwa do obejrzenia video-wywiadu:
Patrick Bet-David has a virtual sit-down with American Internet Entrepreneur Dan Price. In this interview, they talk about his view on capitalism and why he decided to reduce his wage from $1.1 million to $70,000 in order to pay everyone in his company the same wage.
Nazwa firmy: Andrzej Blikle Doradca
Nr telefonu: +48 607 456 918
e-adres: andrzej.blikle@moznainaczej.com.pl
NIP 525 12 84 084