Logogram strony

                                                                                                                                 

 

 

 

Narodziny gwiazdy

Rozmiar tekstu

Najbliższe konwersatoria z TQM

Konwersatoria TQM są prowadzone nieustannie raz w miesiącu — poza wakacjami — od roku 1997. Przez kilka ostatnich lat przed pandemią spotkania odbywały się w goszczącej nas od kwietnia 2017 r.

Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej

ul. Koszykowa 79, róg ul. Krzywickiego

w godzinach od 16:00 do 20:00

W czerwcu 2020 zostały uruchomione konwersatoria w trybie on-line na platformie Zoom.

Od godz. 16:00 pokój jest otwarty dla "pogwarek", a o 16:15 zaczyna się właściwy program. Wszyscy będziemy wdzięczni słuchaczom za uruchomienie swoich kamerek. Skoro nie możemy się spotkać w realu, to choć pozwólmy się zobaczyć.

Zapisy na konwersatoria nie są wymagane. Dawniej wystarczyło przyjść, żeby być i pewnie jeszcze do tego wrócimy. Na razie spotykamy się on-line, ale wstęp jest nadal wolny, choć liczba miejsc z powodów licencyjnych ograniczona do 100 osób. O przyjęciu decyduje kolejność wejść.

Wejście na konwersatoria przez przeglądarkę (nie trzeba mieć zainstalowanej aplikacji Zoom):

https://us02web.zoom.us/j/87500042621?pwd=ZzFKSVhvRUNTS3BYSHVySjAvbEMvUT09

Wejście dla osób mających zainstalowaną aplikację Zoom (zalecane):

Meeting ID: 875 0004 2621
Passcode: 146285

Wejść na spotkanie można dopiero po jego otwarciu przez prowadzącego, które nastąpi o godz. 16:00 w dniu odbywania się konwersatorium.

Podręcznik słuchacza na platformie Zoom: Czym jest Zoom?

Przed pandemią video ze spotkań w realu przygotowywała społecznie Manufaktura Video, za co wszyscy składamy jej w tym miejscu serdeczne podziękowania. Nagrania można obejrzeć wybierając z bocznego menu właściwe spotkanie. Tamże będzie można znaleźć łącza URL do nagrań z platformy Zoom.

Osoby, które chciałby otrzymywać zawiadomienia o konwersatoriach do swojej skrzynki mailowej proszone są o napisanie do mnie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Na stronie Zamów biuletyn nowości można też zaprenumerować biuletyn, który będzie obejmował informacje o nowych treściach we wskazanych przez Państwa kategoriach tematycznych.

MOJA KSIĄŻKA

Informuję Państwa, że na stronie Książka znajduje się drugie wydanie mojej książki — teraz pod tytułem "Doktryna jakości. Wydanie II turkusowe. Rzecz o turkusowej samoorganizacji" — a także przewodniki po niej dla czytelników, którzy czy to niekoniecznie chcą zgłębiać pełną jej treść, czy też znają już wydanie pierwsze.

Na grudzień 2021 r. jest zapowiedziane ukazanie się III wydania mojej książki. Wydawcą będzie, jak zwykle, Helion One Press.

Jest też dostępna angielska wersja mojej książki na stronie Who is my book for?. Na razie dostępna jedynie w wersji cyfrowej.

Zapraszam również na stronę Otwarte spotkania w sieci, na której znajdują się informacje o moich ogólnie dostępnych wystąpieniach, a także o konferencjach, które polecam. Informacje o mojej komercyjnej ofercie szkoleniowej na stronie Turkusowa doktryna jakości.

Od roku 2016 większość wykładów na Konwersatorium była rejestrowana na video, a linki do nich znajdują się na końcu stron z relacjami z tych spotkań.

Zapraszam też do obejrzenia moich Wykładów video oraz Wypowiedzi na antenie i w Internecie.

Gorąco zachęcam Państwa do obejrzenia video-wywiadu:

Millionaire Took Pay Cut To Raise Minimum Wage To $70,000 - Did It Work?

Patrick Bet-David has a virtual sit-down with American Internet Entrepreneur Dan Price. In this interview, they talk about his view on capitalism and why he decided to reduce his wage from $1.1 million to $70,000 in order to pay everyone in his company the same wage.

 

NAJBLIŻSZE KONWERSATORIA

W bieżącym roku akademickim wiodącym tematem naszego konwersatorium chciałbym uczynić szeroko rozumiany paradygmat tworzenia i przekazywania wiedzy, od kształcenia przedszkolnego po uniwersytety i instytucje naukowe. Mimo, że każdy z tych poziomów ma swoje specyficzne wyzwania, coraz powszechniejszy staje się pogląd, że na każdym z nich jednakowo potrzebujemy fundamentalnych zmian. Nauczyciel powinien już nie uczyć, ale wspierać proces uczenia się, a uczonych trzeba uwolnić od barbaryzmu pogoni za punktami, by mogli się poświęcić misji poszukiwania prawdy. W tej drugiej sprawie napisałem artykuł „Utopijny uniwersytet dla realistów”, a od pierwszej rozpoczęliśmy nasz nowy rok akademicki Dwugłosem o szkole Mikołaja Marceli i Marianny Kłosińskiej.


26 maja 2022 - Jacek (Jac) Jakubowski o sytuacjach edukacyjnych

Zapraszam na rozmowę o mojej świeżo wydanej książce p.t. SYTAUCJA EDUKACYJNA. Spotkanie nasze chciałbym podzielić na trzy części.

W pierwszej opowiem o mojej osobistej drodze zawodowej, która właściwie w całości oparta jest na koncepcji sytuacji edukacyjnej . Opowiem – posługując się cytatami z książki – o tym, jak się zanurzyłem w świat kontrkultury, buntu wobec przaśnej pseudo-socjalistycznej  rzeczywistości i skonstruowałem model sytuacji edukacyjnej. Jak go stosowałem do wspierania rozwoju młodych zbuntowanych, potem poszukujących nauczycieli, trenerów i coachów, młodych liderów społeczności, w końcu rolników, firm rodzinnych, ludzi biznesu korporacyjnego.

Pogadam pół godziny, a potem, zgodnie z moim zwyczajem, poproszę o chwilę pracy w parach i wspólna debatę.

Po małej przerwie w drugiej części zajmiemy się bazowym założeniem koncepcji – przygotowaniem osobowościowym osoby chcącej kreować sytuacje edukacyjne. Co to jest sztuka towarzyszenia, rozwijania uważnej obecności, samoświadomości i dojrzałości empatycznej? Jak budować własny, niepowtarzalny styl pracy? Jak wykorzystywać własne mocne strony i przezwyciężać słabe? I znowu pogadamy w parach i podebatujemy na forum.

Ostatnia część, dla tych, którzy wytrwają, będzie pogłębioną analizą czterech filarów sytuacji edukacyjnej.
  • Co to jest poczucie bezpieczeństwa oparte na zakorzenianiu się we własnej godności i przezwyciężaniu nawyków związanych z przemocą edukacyjną?
  • Jak uzyskiwać poczucie sensu oparte wiedzy o tym, jak uczy się mózg? Jak rozwijać aktywność twórczą?
  • Jak budować empatyczna wspólnotę sprzyjającą wspólnemu uczeniu się?
I znowu pogadamy w parach i podebatujemy razem.

Ważnymi dla mnie partnerami będą uczestnicy, którzy przeczytają do tego czasu książkę, która udostępniona jest pod linkiem. Liczę na Wasz osobisty rezonans – pytania, zachwyty, zastrzeżenia, refleksje.
https://sytuacjaedukacyjna.pl/przeczytaj-online/  

Na tej stronie można czytać ją bezpośrednio albo ściągnąć ją ze sklepu za 0 złotych.
Książkę, jak widać, udostępniam bezpłatnie. Osoby, które na to stać i maja do tego przekonanie proszę o wpłatę darowizny na AKCJĘ-EMPATIA (i zostanie poprzez to PATRONEM, lub PATRONKĄ)
 https://patronite.pl/festiwalempatia

A wszystkich zapraszam serdecznie